Fokina staza, 2018.

Plan izleta

Subota, 15. prosinca 2018. godine
Tradicionalni(23) planinarski pohod FOKINOM STAZOM 1991.,u Pakrac idemo na poziv naših prijatelja planinara iz PD Psunja. Pohod se održava u znak sjećanja na šest branitelja iz Bjelovara koji su sa Marijanom Kulhavijem zvanim FOKA(tada tajnik PD Psunj) zajedno poginuli od četničke zasjede u pakračkim vinogradima 29 prosinca 1991.
Izlet je zahvala svima koji su u Domovinskom ratu obranili jedinu Domovinu Hrvatsku .
07,00 sati autobus kreće sa parkirališta Cibone,
oko 08,30 sati smo u Pakracu-dobrodošlica uz jutarnji slavonski namaz i piće, ali i ponudu Dnevnika Fokine plan. obilaznice , Planinarskog puta Psunjem , nova karta Psunja(HGSS) itd.
Od 08,30-10 posjet Muzeju grada Pakraca, Mali dvor Janković ili Muzeju vojne i ratne povijesti(gratis)-tzv. Varoška kuća iz 1771 godine.
u 10 sati sa Trga bana Josipa Jelačića kreće pohod, Strosmajerovom ulicom kraj župne crkve UBD Marije prema kapelici Sv Roka
-okrjepa kod Srećka Brusa(prijatelja planinara) uz slavonske delicije i piće za sve učesnike
oko 11,00 sati odavanje počasti hrabrim braniteljima kod spomenika podno brda Čukur.
Oko 13 h smo na Pl. domu Omanovac, čaj dobrodošlice, ručak, grah sa kobasicom(25 kn) ili iz ruksaka
Oko 14 h silazak u Pakrac preko Kalvarije(baterija) ili ostati na plesu do 16,30 na Omanovcu
Oko 17 sati odlazak u Lipik na Advent-povratak u Zagreb oko 20 sati
Cijena prijevoza 80,00 kuna
Zahtjevnost izleta: tehnički lagan T-1, kondicijski lagan K-1(3 sata + 2 sata-tko želi)
Za planinarski pohod obucite se primjereno vremenskim prilikama. Pohodu pristupate na vlastitu odgovornost uz poštivanje pravila sigurnog boravka u planinama uključivo provedbu uputa vodiča.

POZIVAMO SVA DRUŠTVA ZAGREBA I OKOLICE DA NAM SE PRIDRUŽE KAO GRAFIČAR I PLIVA
UČIMO O NAŠOJ PROŠLOSTI RADI MIRA U BUDUĆNOSTI

Informacije i uplate izleta vodič: Damir Gross, mob:091 575 2842
Za HPD Pliva, prijave i uplate kod A. Blažina do 11.12.2018. u prostorijama društva, Slovenska 6.

Fokina staza, Psunj (pdf)

Objavljeno u Najave i označeno kao .