Grb

Visinska razlika: 700 m
Prijevoz: bus

Opis izleta

Nakon višemjesečnih priprema stigao je dan 1. izleta opće planinarske škole u organizaciji HPD Pliva. Našli smo se u 9 sati kod Šestinske crkve, 19 školaraca i 10 iskusnih Plivinih planinara kako bi zajedno proveli prekrasan nedjeljni dan u prirodi i stekli nova iskustva.
Nakon uvodne fotke za uspomenu lagano smo se uputili  prema stazi br 52 koju održava naše društvo - koja izvorno kreće u Potočanima, a mi smo joj prišli kroz puteljak od  Šestinskog Lagvića.
Krenuli smo lagano prema vrhu. Kroz prekrasnu šumu koja se lagano budi u proljetnim danima. Odlično markiran put , mjestimice značajno i strm nas je sigurno vodio prema vrhu. Prekrasni pogledi, ugodan povjetarac i čavrljanje kratilo nam je vrijeme hoda.
Grupice su se lagano razdvajale po tempu , uz poneki odmor i fotografiju. Većina je stigla i do vrha Medvednice – Sljeme.
Malo dužu pauzu napravili smo kod planinarskog doma Grafičar – gdje smo pojeli i popili, osvježili se i opustili.
Lagana kišica nas je požurila u povratku tako da smo se bez dužeg zastajkivanja spustili do Šestina oko 15 sati.

Tekst: Jadranka Mička

Fotografije: Danijel Mička

Fotografije s izleta na Medvednicu – Plivina staza.